Michaela Tejmlová – kandidátka na senátorku za Jablonecko a Semilsko.

Červenec 9, 2018

PŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH ŽEN REGIONU V. – GABRIELA KUKOVÁ

Mám radost, že se coby zastupitelka a kandidátka do Senátu potkávám se spoustou inspirativních lidí. Mezi ně patří i tyto zajímavé ženy, které jsme měla tu čest poznat.

Gabriela Kuková

 

Skvělá kosmetička, která se snaží, aby u ní měly klientky luxusní, za to ekologickou péči a to za přijatelné ceny. Již prostředí jejího salonu Kosmetika Rose Vám napoví o tom, že potkáváte ženu citlivou, jemnou a která Vás moc ráda vyslechne a poradí.

 

Co Vás k této práci dovedlo?

Já jsem se kupodivu nikdy nemalovala a péče o pleť mi nebyla úplně vlastní. Nicméně, když jsem byla na mateřské s dcerkou Klárkou, dnes již 10-letou, tak mě pár náhod navedlo na myšlenku, stát se právě kosmetičkou… Rodina mě v tom velmi podpořila, nejvíce má tchýně, která od začátku věřila, že je to pro mne práce jako stvořená. A také bych moc ráda zmínila Darču Ivanku Kopalovou ze Zenzenu, protože mi opravdu hodně pomohla do začátku a já si jí moc vážím a určitě si zaslouží mé velké poděkování. Tak jsem do toho skočila rovnýma nohama a nyní se tomu věnuji již 10. rokem. Nebylo to vždy lehké, ale věřím, že když se člověk pro něco rozhodne a má to tak být, že se vesmír spojí, aby se mu jeho přání splnilo. Např. jsem si hledala nějaké krásné kosmetické křeslo a našla to nejluxusnější za krásnou cenu, dokonce v něm seděli celebrity. A vyšlo to tak skvěle, že mi ho pán i dovezl přímo před dům. Vždy se snažím o to, abych se učila nové věci a klientkám nabízela to nejlepší. Práce je hodně, většinou jsem na celý měsíc dopředu plná, ale někdy se najde místečko. To ho pak hned publikuji na facebooku, jsem ráda, když se využije a nikdo nemusí čekat.

 

Vím, že jenom nepracujete, ale věnujete se i bohulibé činnosti?

Nikdy mi nebylo jedno, jak se mají i lidé kolem mě. A také jsem vždycky milovala zvířata. Např. jsem se tedy rozhodla pomáhat útulku pro pejsky v Lučanech. Spoustu lidí má doma věci, které vyhodí, nebo by rádi, aby se ještě využily, nebo by rádi něco dobrého pejskům také koupili. Tak jsem to začala u sebe v salonu shromažďovat a pak jsme to před Štědrým dnem tam společně dovezli. Stala se z toho již tradice a nyní budeme mít vlastně už 6. ročník. Organizuji i spoustu společných akcí pro sousedy, např. společné opékaní buřtů či stavění iglú. Lidé jsou za to v této uspěchané době moc vděční a jenom je to samotné nenapadne. Vždycky vytisknu plakátky o akci a muž s Klárkou je pak roznášejí po sousedství.

 

To jsem se chtěla zeptat, jak na tyto Vaše všemožné aktivity reaguje Váš muž?

Manžel Míra ví, že to ke mně patří a nikdy jsem od něho neslyšela slova postěžování. Naopak, celá má rodinka si užívá mých bláznivých nápadů a věřím, že pro pár lidí inspirativních… pomáhat se má, vždyť vychováváme další generace! No, a blbnout ve sněhu nebo slučovat sousedy, užívat si krásy života, věnovat se dětem, dokud dětmi jsou…to se prostě musí.

Zpět na výpis článků