Michaela Tejmlová – kandidátka na senátorku za Jablonecko a Semilsko.

Červenec 9, 2018

PŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH ŽEN REGIONU I. – ALEXANDRA JöRGOVÁ

Mám radost, že se coby zastupitelka a kandidátka do Senátu potkávám se spoustou inspirativních lidí. Mezi ně patří i tyto zajímavé ženy, které jsme měla tu čest poznat.

Alexandra Jörgová

 

Žena, kterou, věřím, zná na Jablonecku každý. Alexandra Jörgová je ženská lékařka, v Jablonci má vlastní lékařskou praxi – gynekologie a porodnictví, tomuto oboru se věnuje již od  roku 1976. Sašu znám z vlastní zkušenosti, dokonce mě i rodila, ale to už si napamatuji J a mohu říci, že je vždy vstřícná, profesionální, naslouchá pacientkám a snaží se respektovat, případně najít kompromis, který uspokojí náročnou medicínu i přístup pacientky. Prošla jsem s ní radostnými i smutnými událostmi, ve kterých mi vždy byla oporou, podpořila mě profesionalitou i lidským přístupem a je pro mě velice důležité, že je žena se srdcem na správném místě. Ona sama ve svém životě preferuje rodinu a spravedlnost. Je až neuvěřitelné, kolik nasazení dokáže stihnout v rodinných aktivitách, své práci i nemalém přínosu pro společnost. V minulých letech se dlouhodobě účastnila veřejné správy, po 16 let byla jabloneckou zastupitelkou. Dodnes pomáhá lidem při řešení složitých životních situací, nejvíce si však v současnosti cení času s rodinou, pro kterou si radikálně konečně vymezila prostor. To vše s grácií, která jí je vlastní a já jsem ráda, že jsem se s takto kvalitním člověkem mohla setkat. Díky Sašo ♥

 

Jak jsi zvládala, v počátku i nyní, skloubit pracovní i osobní život?

Skloubit pracovní i osobní život nebyl pro mne až tak velký problém, protože jsme s manželem oba profesně stejného zaměření. Medicína je řehole, která vyžaduje hodně energie. Život sestával z práce v nemocnici, což znamenalo měsíčně zhruba 7 služeb každý ,či-li zhruba 14 dní jsme se střídali v péči o děti, pokud jsme se sešli, volný čas byl věnován především dětem. Péče o pacienty nás naučila tvrdé disciplíně, což jsme uplatňovali i v osobním životě. Oba jsme organizátoři a měli jsme své „plány“. Zvládali jsme to občas i s pomocí kamarádů a hodných lidí. Dnes bych to asi nedělala jinak, protože za sebou vidím výsledky a ty asi splňují moje představy z mládí. Mít velkou dobře fungující rodinu a spokojené pacienty.

 

Co Tě přivedlo do politiky a jaká to byla zkušenost? Jaká byla Tvoje představa a s čím ses tam potom opravdu potýkala?

Do politiky mě přivedla snaha přenést požadavky a zkušenosti lidí, které jsem v ordinaci potkávala, do  veřejného života. Na rozdíl od osobního života, se kterým jsem spokojená, mně politika nepřinesla kýžené uspokojení. Dílem proto, že nejsem politik a schopnost vyjednávání je v politice asi i disciplína, kterou ne každý umí zvládat, Dílem proto, že jsem žena činu, výsledky mám ráda co nejdříve, ale tady je to otázka dlouhodobé vize. V politice je to politikaření mezi politickými subjekty, o nutnosti znát  řešené problémy z mnoha stran, na což při pracovním zatížení nebylo občas  dostatek času a hlavně také odborných znalostí. Proto jsem s politikou skončila  a věnuji se opět plně svým pacientkám.

 

Co na Jablonci miluješ?

Na Jablonci miluji přírodu, krásné domy, které by se měli restaurovat a ne bourat, protože dnešní strohá architektura je kontrastní. Je tu velká možnost sportovního vyžití, což je pro mne nutná regenerace, spousty kulturních akcí pro mladé i seniory – prostě si tu každý najde, co k životu potřebuje.

Zpět na výpis článků